נכון או לא נכון – מיתוסים נפוצים בנוגע לשיער הגברי

יום חמישי, 28 מאי 2015 / תחת קטגוריית מכונות תספורת

רבותיי, הגיע הזמן לנתץ מספר אמונות רווחות לגבי הטיפוח הגברי. סביר להניח כי נתקלת בעבר בחלק מהמיתוסים הללו, אבל אנחנו כאן כדי להבהיר לך את העניינים. המשך לקרוא על-מנת לבדוק באם הלכת שולל אחר אחד ממיתוסי הטיפוח הנפוצים.

שגוי. כל כך שגוי! האמונה הרווחת ביותר בקרב גברים ונשים היא שפעולת גילוח השיער פירושה שהשיער יצמח מחדש יותר מהר, כהה ועבה. אולם, אם באמת נחשוב על זה נראה שהדבר בלתי אפשרי.

האמת היא שברגע שהשיער עזב את הגוף ויצא לעולם, הוא מת. אי לכך, אין זה אפשרי שהוא יושפע משום דבר שקורה לו מאחר ואין לו קשר עם המוח הגורם לכל השינויים.

לכן, חיתוך השיער ברמת העור במהלך גילוח או קיצוץ השיער אינו משפיע על צבעו, מרקמו או מהירות צמיחתו.

מיתוס #2: "קרחת? הסתכל על סבך מצד אמך – אם הוא קרח, הלך עליך!"

אין אנו יודעים מה מקורה של מעשייה זו אך אל תדאג; הצד המשפחתי של אמך אינו חוזה את עתיד רעמת השיער הגברית שלך. עובי, צבע ודלילות השיער כולם קשורים לגנטיקה ולכן יכולים לבוא משני צידי המשפחה של ההורים.

מיתוס #3: גילוח נגד כיוון הצמיחה מספק גילוח עמוק יותר

ברצינות? אם ברצונך להרוס את זקיקי השיער ולגרום לעצמך אי נוחות וגירוי בעור לאחר גילוח אז בבקשה, לך על זה, אך האמת היא שהשיער גדל לכל הכיוונים אז כדאי ללכת עם הזרם. במיוחד באזור הצוואר, צומח השיער לכל הכיוונים לכן אתה עלול לגרום נזק רציני אם תלך נגד כיוון הצמיחה הטבעי. אז התעלם מהמיתוס, המשך להתגלח וזכור ללחלח את האזור לאחר מכן!

מיתוס #4: חבישה מרובה של כובע עלולה לגרום לנשירת שיער

שמענו מספר גרסאות על כך. מחסור באור שמש גורם למות השיער (כעת אנו יודעים שאין זה משנה). החיכוך גורם לשיער לנשור (אפילו כובעי שחיה עשויים לטקס לא עושים זאת). אז חבר'ה, אל תדאגו לגבי זה… אלא אם כן אתם חובשים את הכובע על הצד, כי אז נצטרך לדבר על כך שעבר זמנו של סגנון זה.