בחירת תסרוקת, שפם או זקן המתאימים לתווי פניך

יום רביעי, 20 מאי 2015 / תחת קטגוריית מכונות תספורת

היתרון הגדול בשפע השיער בפניך הוא שניתן לשנות בשלל דרכים את האופן בו אתה נראה. זה יכול להיות שינוי בתסרוקת, סגנון שיער פנים חדש או, אולי, פשוט לגנדר את מה שקיים.

אילו תסרוקות אופנתיות?

אם אתה חושב לנסות תסרוקת חדשה, כדאי להתייעץ עם הספר שלך בבחירת הסגנון המתאים לך. אולי כבר חשבת על סגנון – אם כן, למה שלא תביא תמונה של הסגנון שאתה מעוניין לנסות?

אחד הסגנונות הפופולאריים ביותר כיום הוא שיער קצוץ מאחור ומהצדדים המועדף על ריאןגוסלינג בסרט 'דרייב'. המראה נוטף סגנון הוליוודי קלאסי אך עדיין קצת קשוח בפינות. אוקי- עניין התסרוקת טופל.

מה לגבי שיער הפנים שלך?

בחירת סגנון שיער פנים הוא עניין מורכב יותר, במיוחד אם לא היו לך הרבה התנסויות בעבר. להלן מספר טיפים כיצד תוכל לבחור סגנון התואם את תווי פניך מפי דר. אלן פטרקין*, מומחה לזקנים ושפמים.עיצוב שיער הפנים

הסגנון הנכון אמור להחמיא לפניך

"כאשר אתה בוחר סגנון של שיער פנים, קח בחשבון את גודל תווי פניך. אם לאדם יש אף גדול, שפם דק כעפרון יראה כמו טעות שעירה במקום אמירה סגנונית. באופן דומה, אדם בעל אף פצפון צריך להימנע משפם גדול וצפוף אשר יגרום לאף שלו להיראות עוד יותר קטן בהשוואה. הסגנון הנכון אמור להחמיא לפניך מבלי להשתלט עליו או להיות נשלט על ידיו. להלן מספר קווים מנחים:

אם הנך בעל תווי פנים רחבים (פה, אף, עיניים וסנטר) בחר בסגנון שפם וזקן גדול וצפוף יותר. דבר זה יאזן את תווי פניך ויקנה מראה רך יותר.

אם יש לך אף בולט, שקול שפם גדול ועבה יותר כגון Chevron, Painter's Brush, Handlebar, אך אל תבחר עיצובים דקים יותר.

פנים ארוכות וצרות מצריכות שפם בגודל צר עד בינוני שאינו כבד מדי מבחינת אורך או עיצוב. דבוק בסגנונות קצרים יותר וקווים צרים יותר כגון שפמיהם של קלרקגייבל, צ'פלין או שפמים צבאיים. התרחק מסגנונות בעלי קווים אנכיים, כגון 'פרסת הסוס', אשר רק ידגישו יתר על המידה את אורך פניך.

אם יש לך פה גדול במיוחד, בחר בסגנון זוויתי כגון שפם 'הפירמידה' שהינו צר למעלה ורחב למטה. גיווני האורך והזוויות יצמצמו את גודל פיך.

אל תשתלט על פה קטן בעזרת שפם גדול וצפוף. במקום זאת, בחר בסגנון קצר יותר. הצמחת השפם קצת מעבר לפינות פיך תגרום לפה שלך להיראות מעט יותר גדול.

אם הנך בעל פה רחב ושפה עליונה רחבה, שקול שפם גדול וצפוף בעל קו אמצע החוצה את השפם לשניים."

סדר את עצמך עם גילוח מהיר

לאחר שתקצץ בזהירות את קו המתאר של סגנון הזקן או השפם שבחרת, סביר להניח שתצטרך לגלח את יתרת פניך. לכן, למה שלא תסיים את מלאכת המראה החדש באמצעות אופן גילוחחדש?

התגלח במקלחת עם מכונת הגילוח העמידה במים של פיליפס

דרך אחת לרענן את שגרת הגילוח היא לעשות זאת במקלחת. מכונות הגילוח החדשות של פיליפס הינן בעלות איטוםAquatec מיוחד המאפשר שימוש במכונה בתוספת ג'ל או קצף גילוח או כמכונת גילוח יבש. פירוש הדבר שאתה מקבל את רמת הגילוח הגבוהה יחד עם הנוחות באפשרות הבחירה היכן אתה מעדיף להתגלח: באוטו, מול המראה או בזמן המקלחת.

 

 

*מודפס באישור מתוך הספר The Bearded Gentleman: The Style Guide to Shaving Face מאת אלן פטרקין ו-ניק ברנס (דפוס ארסנל פאלפ).