מלחמת מכונות הקפה

יום חמישי, 12 מרץ 2015 / תחת קטגוריית מכונות קפה

החוט המקשר כמעט בין כל שני אנשים בעולם היא האהבה לקפה, המשקה העולמי. ידוע בסגולות בריאות משובחות, ידוע כמזיק אם נצרך בכמות גבוה מן הרצוי וידוע גם כמחובר אפילו לעולם הרוח עם אמונה ביכולת לקרוא את עתידו של האדם על פי תוצאות מראה הכוס שלו לאחר גמר השתייה. לאלה מאתנו שמחליטים ליהנות מהתחביב המענג עד הסוף, להלן מדריך תמציתי קצר על ההבדלים בין האופציות השונות שיאפשרו הנאה מכוס אספרסו או קפוצ'ינו, במאמר זה לא נדבר על "חול" ו"בוץ".

 מכונות קפסולות

 

אחת האופציות הפופולאריות יותר היום היא היא מכונת קפה מבוססת קפסולה. הקפסולות כידוע חוסכות התעסקות עם לכלוך וטחינת פולי הקפה, וגם שומרות על טריות הקפה ע"י ואקום. קפסולות מפלסטיק נחשבות לפחות טובות בגלל שלפלסטיק יש נטייה להשאיר טעם לוואי קל (וגם כאן איכות הפלסטיק משפיעה) קפסולות מאלומיניום הן הטובות יותר אך היקרות יותר.

מחירן של מכונות הקפסולה נע בין מאות שקלים בודדים ועד לכ- 1700 ש"ח בממוצע. יש גם מכונות יקרות יותר כמובן אך בסכומים הגבוהים מדובר במכונות עם תוספות כמו הקצפת חלב ואין המדובר במכונות המבטיחות איכות קפה גבוהה יותר. עלות קפסולה נעה בין 1.75 ל- 3.30 ₪, זוהי ללא ספק האופציה היקרה ביותר,

בחישוב מהיר בבית שבו צורכים רק 2 כוסות קפה ליום מדובר בהוצאה של 105 ועד כ200 ₪ לחודש, תלוי בסוג הקפסולות.

 

מכונות ידניות

מכונות הקפה הידניות הן הקלאסיות האמתיות. את פולי הקפה אתם קונים כפי שהם, טוחנים אותם כשאתם רוצים לשתות את הקפה, מכניסים את הפולים הטחונים לתוך כף המכונה במידה שאתם מעוניינים או על פי המומלץ על ידי מידת הכף, והמכונה מוציאה לכם בתוך שלוש שניות תמצית קפה טעימה ומשובחת.

היתרונות ברורים: זוהי השיטה הקלאסית, כאן אתם קובעים את תרכובת פולי הקפה בדיוק בדיוק כמו שאתם אוהבים.. עלות הקפה נמוכה משמעותית ויש כאלה שיאהבו מאוד את תחושת ה"בריסטה" בהכנת הקפה.

החסרון העיקרי הוא בתפעול ולמי שמרבה לשתות קפה מדובר בטקס שגוזל זמן רב: לאחר שטחנו את הקפה רצוי שלא להמתין יותר מ48 שעות מרגע הטחינה ולכן רצוי לטחון כמויות קטנות בכל פעם,.יש לרוקן בכל פעם את הקפה למיכל אשפה ולנקות את הקפה הטחון שנשפך מסביב.. עלות המכונה משובחת עולה בד"כ יותר ממכונה רגילה, ואם משלבים עם זה מקצף טוב יש לצפות למחיר משולב מעל אלף ₪ לפחות.

המקינטה הזקנה

המקינטה היא שיטת הכנת הקפה הזקנה ביותר מבין כל המקבילים, היתרון שלה הוא בכך שאין צורך בחשמל וניתן לעשות קפה טעים בכל מקום על הכיריים.. החיסרון הוא שזה למעשה בכלל לא אספרסו!! אספרסו הוא תרכיז קפה הנוצר כתוצאה מלחץ אדיר של חום וזרזיף מים רותחים בעוד שכאן זאת שיטה די פשוטה לסינון קפה שחור וקבלת קפה ללא החלק הבוצי שלו. אם להיות הגון המקינטה הזקנה אמנם זקנה, אך ללא ספק רוב המקינטות היום מיוצרות בסטייל מדהים ומרהיב כך שניתן לומר שזוהי הזקנה הסקסית בעולם.

בעלויות, כמו קפה שחור על הגז, עלות של פולי קפה וטחנתם או קניה

של תרכובת טחונה מראש.

 

מפונקים? לכו על אוטומטי

אם אתם מעוניינים לקבל תענוג מלכים מבלי להתאמץ בכלל, לכו על המכונה האוטומטית. למכונה האוטומטית תא לפולי קפה שלמים, המכונה טוחנת את כמות הקפה הרצויה במקום ומכינה לכם את הקפה לפי בחירתכם, ואם תשקיעו עוד קצת תקבלו גם מכונה המקציפה לכם את החלב ללא מגע יד נוסף. בתוך דקה יהיה לכם ספל קפה טעים ומשובח בדיוק לפי העדפתכם כשאתם צריכים להזין למכונה רק מים, פולי קפה וחלב, את כל התהליך היא כאמור מבצעת לבד.

איך זה עובד? למכונה יש מיכל לפולי הקפה ומיכל למים. הכנת הקפה נעשית בלחיצה קלה על כפתור המשקה הנבחר, המכונה טוחנת את כמות הפולים המדויקת שנדרשת לכוס הקפה לפי בעוצמה הרצויה עליכם וחולטת אותם עם כמות המים המתאימה לקפה שבחרתם. שאריות הקפה נאגרות במיכל פסולת שיש לרוקן בכל פעם שמתמלא. פעולה נקייה שאינה יוצרת לכלוך ואת רוב חלקי המכונה ניתן לנקות במדיח. מרבית המכונות מגיעות עם מקצף המאפשר הקצפת חלב להכנת משקאות קפה מבוססי חלב כמו קפוצ'ינו ובדגמים היקרים יותר המכונות מצוידות במיכל חלב המאפשר גם הכנת משקאות מבוססי חלב בלחיצת כפתור אחת, מיכל החלב נשלף, ניתן לאיחסון נוח במקרר ולניקוי במדיח. שיא הפינוק!

לסיכום הפינוק משתלם

אם אנחנו צריכים לסכם את הסקירה אז הרי שאנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדות שמצביעות על כך שהמכונות האוטומטיות חוסכות עבורנו לטווח הארוך את עלויות הקפה וגם מפחיתות עבורנו את ההתעסקות בהליכי ההכנה של הקפה שדרך אגב יוצא טעים מאוד!

 

coffe